Uludağ’da Kayak Tatili Yapmanın Tam Zamanı

Eğer arkadaşlarınızla, eşinizle, ailenizle rahat bir kayak tatili yapmak istiyorsanız şimdi tam zamanı. Neden diye soracak olursanız sömestr tatili sona erdi ve okullar açılmasıyla tatilciler de evlerine geri döndü. Bu sebeple kayak merkezleri tüm yoğun günlerini atlatmış oldu.

Amacınız rahat olabileceğiniz, sessiz ve çok kalabalık olmayan bir kış tatiline çıkmak ise dünyada isim yapmış ve yapılan araştırmalarda kar kalitesi, kayak pistleri ve mekanik tesisleri ile kendini kanıtlamış olan Uludağ’da kayak tatili yapmayı tercih edebilirsiniz.

Özellikle İstanbul’da yaşıyorsanız Uludağ size sadece bir kaç saatlik uzaklıkta ve ulaşımı oldukça rahat. İstanbul’dan Bursa’ya Orhangazi Köprüsünü kullanırsanız sadece 2 saatte ulaşabiliyorsunuz. Kısacası yol yorgunluğu yaşamadın tatilinize başlayabilirsiniz. Ancak özellikle Uludağ bölgesinde yollar karlı olacağından dikkat etmenizi ve gündüz saatlerinde çıkmanızı tavsiye ediyoruz.

Uludağ’da Kayak Tatili ve Otel Fiyatları

Uludağ otelleri yoğunluk dönemini atlattı desek abartmış olmayız. En yüksek fiyatlara sahip olduğu ara tatil döneminin sona ermesiyle Uludağ otel fiyatları biraz daha makul seviyelere geldi. Sadece bu bile Uludağ kayak tatilinin bu zamanlarda yapılması için başlı başına bir sebep çünkü fiyatlar neredeyse yüzde 50 oranında azaldı.

Uludağ 1 ve 2’ci bölge otel fiyatlarını kısaca listelemek gerekirse;

  • Ağaoğlu My Mountain 1000 – 1200 TL arası
  • Grand Yazıcı Uludağ 900 – 1000 TL arası
  • Karinna Hotel 1000 – 1200 TL arası
  • Uslan Hotel Uludağ 350 – 500 TL arası
  • Hotel Fahri Uludağ 420 – 500 TL arası
  • Hotel Genç Yazıcı 250 – 300 TL arası
  • Bof Hotels Uludağ 1200 – 1500 TL arası
  • Le Chalet Yazıcı Uludağ 500 – 700 TL arası
  • Kaya Uludağ 600 – 700 TL arası
  • Trend Life Hotels 600 – 700 TL arası
Uludağ'ın Uygun Fiyatlı Otelleri-Karinna-Hotel-Uludag

Bu ücretler göz önüne alındığında hala birazcık fazla diyebiliriz. Bunun bir sebebi 15 tatil döneminin hala fiyatlar üzerinde etkisi olmasıdır. Diğer bir sebep ise Uludağ’da kayak tatili için sezonun Mart ayından Nisan ortalarına kadar sürmesidir. Bu sebeple şunun şurasında kayak yapılabilecek az bir zaman kaldı haliyle bu da fiyatlara yansımaktadır.

Hem fiyatların daha uygun hem de kayak merkezinin daha sakin olduğu bu dönemde gitmek, tabi okul çağında çocuğunuz yoksa oldukça mantıklı olacaktır. Bunu sadece ekonomik avantajları ile sınırlamak olmaz. Bu dönemlerde otel çalışanları daha güler yüzlü ve kaliteli hizmet sunacaktır, kayak dersi alacağınız uzmanlar sizinle daha fazla ilgilenecektir, kayak pisti daha boş olacak, telesiyej, teleferik gibi mekanik tesislerde daha az bekleyeceksiniz.

Cevap bırakın