Uludağ Kayak Merkezini Tanıyalım

Kış tatili dendiği anda aklımıza ilk gelen kayak merkezi olan Uludağ, Türkiye’de Kış sporlarının başladığı nokta olması nedeni ile her zaman ayrıcalıklıdır. Türkiye’nin ilk ve halen en gelişmiş kayak merkezi olan Uludağ, Avrupa’nın da önde gelen kayak merkezlerinden bir tanesidir.

2543 metre yüksekliğe sahip olan Uludağ, ılıman iklimi ve modern konaklama tesisleri ile her sene yüz binlerce yerli ve yabancı turiste ev sahipliği yapmaktadır. Gece hayatının hareketli olması ve kayak sezonu boyunca festivaller, partiler ve konserler ile dolu bir takvime sahip olması, Uludağ’ın cazibesini artıran etkenlerden sadece bazıları. Sezon boyunca neredeyse tamamen dolu olması nedeni ile, mağdur olmamak adına mutlaka erken rezervasyon fırsatlarından faydalanmanızı öneriyoruz.

Uludağ’a Nasıl Gidilir?

Türkiye’nin 4. büyük şehri olan Bursa ili sınırları içerisinde bulunan Uludağ, aynı zamanda İstanbul ve Ankara’ya olan yakınlığı ile de dikkat çekiyor. Uludağ’a özel aracınızla gidebileceğiniz gibi, uçak veya otobüs seçeneklerini de değerlendirebilirsiniz. Bursa merkeze geldikten sonra dünyanın en uzun teleferik hattını kullanarak, keyifli ve müthiş manzaralı bir yolculuk sonrasında Uludağ zirvesine ulaşabilirsiniz.

Uludağ’a gelmenin bir diğer yolu da turlara katılmaktadır. Transferi otobüs veya uçak ile sağlayan Uludağ kayak turları, büyük şehirlerin bir çoğunda düzenlenmektedir. Ayrıca Bursa Otogarı’ndan her saat başı Uludağ Kayak Merkezi’ne otobüs kaldırılmaktadır.

Uludağ’da Neler Yapılır?

Yılın neredeyse tamamında turist ağırlayan Uludağ, Aralık-Ocak-Şubat aylarını kapsayan Kış sezonunda yoğun ilgi görmektedir. Ziyaretçilerine sunduğu aktivite ve etkinlik çeşitliliği sayesinde, halen en çok talep gören kayak merkezimiz olarak yerini korumaktadır.

Uludağ’da;

  • Gece saatlerinde yapılan profesyonel kayak şovlarını izleyebilir.
  • Seviyeniz ne olursa olsun, snowboard ve kayak sporlarını Uludağ’ın modern pistlerinde deneyimleyebilir.
  • Oteller tarafından düzenlenen konser ve konsept partilere katılabilir.
  • Kayak merkezlerinin vazgeçilmezi olan sucuk ekmek yiyebilir ve sıcak şarap içebilirsiniz.
  • Otelinizin şömine odasında dinlenebilir veya SPA olanakları ile kasılan kaslarınızı rahatlatabilirsiniz.

Uludağ Kayak Merkezi’nde Konaklama

Uludağ’da sezonun kısa sürmesi, konaklama tesislerinin de genel olarak dolu olmasına sebep olmaktadır. O nedenle, tatil programınızı aksatmamak adına rezervasyonlarınızı erken tarihlerde yapmanızı öneriyoruz. Özellikle sevgililer günü, yılbaşı, sömestr gibi tatillerde, Uludağ Pistleri iğne atsanız yere düşmeyecek bir hale gelecektir. Bu tarihler dışında kayak tatilinizi programlama imkanınız var ise o yolu izlemenizi tavsiye ediyoruz. Zira bu sayede hem daha huzurlu bir ortamda spor yapabilir hem de daha düşük fiyatlar ile kayak tatilinizi geçirebilirsiniz.

Uludağ Kayak Merkezi, ülkemizin en çok talep gören Kış sporları merkezi olduğu için çevresindeki konaklama olanakları da aynı doğrultuda gelişmiştir. Kayak merkezi çevresinde ve pistlere yakın konumda, her türlü bütçeye hitap edecek bir kayak oteli bulmak mümkün.

Uludağ’da Eğlence

Uludağ’da eğlence ve gece hayatı hiç durmaksızın devam ediyor desek yeridir. Gündüz saatlerinde büyük markaların sponsorluğunda veya otellerin organizasyonlarında, Türkiye çapında ün yapmış sanatçılar sahne almaktadır. Aynı zamanda kayak sporlarını içeren turnuvalarda, profesyonel sporcular hünerlerini sergilemektedir.

Gece saatlerinde ise konsept partiler ile Uludağ ziyaretçileri doyasıya eğlenme imkanı buluyor. Ateş etrafında barbekü partileri ve şarap ziyafeti ile başlayan gece eğlenceleri, sabahın erken saatlerine kadar devam ediyor. Bu partiler ortak alanlarda yapılabildiği gibi otellerin kendilerine ait gece kulüplerinde de sürebiliyor.

Uludağ ayrıca dünya çapında ün yapmış Winterfest gibi festivallere de ev sahipliği yapmaktadır. Özellikle gençlere yönelik olan bu festivaller sayesinde Uludağ, her geçen gün gelen ziyaretçi sayısını artırmaktadır.

Cevap bırakın