Uludağ Kayak Merkezi Bölge Otelleri

2543 metre yüksekliği ile kışın adeti kayak olmuş Uludağ Kayak Merkezi, Bursa şehir merkezine 40 kilometre uzaklıkta bulunuyor. Dağın coğrafi konumu sebebiyle, Uludağ çevresinde bulunan oteller iki ayrı bölgeye ayrılmak zorunda kalmıştır. Birinci ve ikinci bölge otelleri olarak ayrılan bölgelerdeki pistlerde doğal olarak farklılık göstermektedir.

Eski otellerin bulunduğu birinci bölgede kolay ve orta pistler ağırlıkta iken, modern ve lüks otellerin yer aldığı ikinci bölgede ise daha zor ve profesyonellere hitap eden kayak pistleri bulunmaktadır. Uludağ’ın en büyük avantajlarından birisi de konakladığınız otelin size skipassı ücretsiz olarak veriyor olmasıdır. Tek bir kart ile tüm pistlerden ücretsiz faydalanabiliyor olmanız da cabası.

Uludağ Birinci Bölge Otelleri

Bölgenin en eski otellerine ev sahipliği yapan birinci bölge, orta ve kolay pistlere daha yakındır. Eski dememiz sizi yanıltmasın, otellerin tamamı kayakçılar için özel olarak dizayn edilmiş modern ve lüks otellerdir. Birinci bölge ayrıca gece hayatı ve eğlenceler konusunda çok daha renklidir.

Fahri Otel, Ulukardeşler Otel, Kervansaray Uludağ Otel, Uslan Hotel, Genç Yazıcı Otel, Beceren Otel, Trend Life Otel, Uludağ Büyük Otel ve Alkoçlar Otel birinci bölge otellerinin en çok tercih edilen konaklama tesisleri arasındadır.

Uludağ İkinci Bölge Otelleri

Birinci bölgeye nazaran daha yeni otellere ev sahipliği yapan ikinci bölge, profesyonel sporcular tarafından daha sık tercih ediliyor. Gece hayatı olanakları ilk bölge kadar çok olmasa da yine de geceleri güzel geçirebileceğiniz aktiviteler mevcut.

Monte Baia Hotel, Karinna Hotel, Kaya Otel, Bof Hotel Uludağ ve Ağaoğlu My Mountain otelleri, bölgenin en çok tercih edilen otelleri arasında.

Uludağ Dağ Evleri

5 yıldızlı oteller size yeterince samimi gelmiyor veya kalabalıklar içerisinde kendinizle baş başa kalamıyorsanız, bongalow evleri ve ahşap dağ evleri sizlere alternatif bir konaklama seçeneği sunmaktadır. Özellikle kalabalık arkadaş grupları ile Uludağ Kayak Merkezi’ne tatile giden okurlarımız, tatilin maliyetini düşürmek için de doğanın içerisindeki bu büyük konak evlerini tercih edebilirler.

Kış Aylarında Uludağ’da Neler Yapılır?

Uludağ, 20’den fazla modern pisti ile konuklarına Uluslararası Standartlarda kayak ve snowboard yapma imkanı sunmaktadır. Bu alanda hiçbir tecrübeniz olmasa da dağın zirvesindeki çok sayıdaki kayak okulundan, eğitim alabilirsiniz. Profesyonel bir kayak eğitmeninden alacağınız 3 saatlik kayak dersi, size tüm ömür boyu gerekecek olan alt yapıyı sağlayacaktır. Eğitim aldığınız kişinin Türkiye Kayak Federasyonu tarafından onaylanmış bir profesyonel olduğundan emin olunuz. Bir otelde konaklıyorsanız, mutlaka otelin kadrosunda görev yapan bir eğitmen olacaktır.

Kayak ekipmanı veya kıyafetine sahip olmamanız da hiç dert değil. Uludağ’da veya Uludağ’a çıktığınız yolda kayak mağazaları bulunuyor. Bu kayak mağazalarında kıyafet, ekipman ve gerekli olacak tüm ekipmanları edinebilirsiniz.

Ayrıca kış aylarında Uludağ’da buz pateni, dağ tırmanışı, kar motoru ile safari gibi adrenalin dolu Kış sporlarını da deneyebilirsiniz. Aksiyonu biraz daha artırmak isteyen tecrübeli sporcuları ise çok az kayak merkezinde bulunan Helikopter Kayağı beklemektedir. Helikopter kayağı sadece çok deneyimli kayakçılar tarafından yapılan ve oldukça maliyetli bir spor türüdür.

Uludağ’da Görülmesi Gereken Yerler

Uludağ, doğal zenginlikler ile dolu bir bölgedir. Kayaktan arta kalan zamanlarda aynalı, kilimli, karagöl, heybeli ve buzlu göllerini ziyaret edebilirsiniz. Yine Çobankaya Yaylası, Softaboğan Şelalesi, Saitabat Şelalesi ve Sarıalan Bölgesi’de Uludağ’da mutlaka görmeniz gereken yerler. Sarıalan Yaylası’nı ve Şelaleleri Yaz mevsiminde de ziyaret etmeniz önerilir.

Cevap bırakın