Kışın Keyfini Doyasıya Çıkarabileceğiniz Uludağ Otelleri (1. Bölge)

Uludağ otelleri, hafta sonları ve sömestr tatillerinde ziyaretçi akınına uğrar. Bunun sebebi konumunun İstanbul’a bir hayli yakın olmasından kaynaklanır.

Kış, kayak, kar, tatil kelimeleri ile kurulan her cümlenin sonu kesinlikle Uludağ ile bitmektedir. Marmara bölgesinin çatısı konumundaki Uludağ, kış aylarında binlerce yerli ve yabancı turiste ağırlamaktadır.

Uludağ 1. Bölge ve 2. Bölge olarak ikiye ayrılmıştır. Köklü ve eski Uludağ otelleri 1. Bölgede bulunur ve bu sebeple 2. Bölgeye göre daha fazla ziyaretçiyi ağırlar. Buna karşın 2. Bölgedeki oteller daha yeni ve daha lüks tesisler dersek abartmış olmayız. Ayrıca en büyük gençlik festivallerinden biri olan ‘Whitefest’ etkinliğinin büyük bir kısmı 2. Bölgede yapılmaktadır. Gençlerin, genellikle 2. Bölgede bulunan otelleri tercih etmesinin en büyük etkeni bu festival diyebiliriz. Bu yazımızda sizler için Uludağ 1. Bölge otellerini listeledik.

1.Bölgede Yer Alan Uludağ Otelleri

Grand Yazıcı Hotel

Kış Tatili Merkezi Uludağ Grand Yazıcı Hotel-araba

Uludağ’ın zirvesinde bulunan Grand Yazıcı Hotel, manzarası, kaliteli hizmeti ve aktiviteleri ile bölgenin en gözde otelleri arasında yar almaktadır. Tesiste, yüzme havuzu, spa merkezi, Türk hamamı, masaj, fitness merkezi, sauna gibi olanaklarının yanı sıra çocuk ve yetişkinler için kayak dersleri, kayak ekipmanları kiralama ve kar motoru kiralama gibi birçok hizmeti ziyaretçilerine sunmaktadır. Grand Yazıcı Hotel’de çocuklu ailelerin de rahatlığı düşünülmüş. 3-8 yaş arasındaki çocuğunuzu uzman ekibe teslim ederek kayak tatilinizin keyfini çıkarabilirsiniz.

Connection Oda, Junior Suit, Corner Suit, Engelli Odası, King Suit olmak üzere toplamda 235 odası bulunan Grand Yazıcı Hotel’de, 1700 metre uzunluğundaki ‘Tutyeli’ ve 800 metre uzunluğundaki ‘İtalyan Yokuşu’ pistleri bulunuyor. Ayrıca otel, skipass hizmeti sayesinde Uludağ’da bulunan 22 pisti de kullanabilme imkanı sunuyor.  

Hotel Genç Yazıcı 

Uludağ'ın Uygun Fiyatlı Otelleri-Genç Yazıcı Otel

Butik otel konseptini yaşatan tesis, 4.500 metrekare alan üzerine kurulmuştur. Standart iki, üç, dört kişilik ve aile odları ile toplamda 45 odası bulunan otel, ev sıcaklığı arayan tatilciler için doğru tercih olacaktır. Hotel Genç Yazıcı’da kayak ekipmanları ve kar motoru kiralayabilir, Skipass hizmeti ile tüm pistlere erişim sağlayabilirsiniz. 

Le Chalet Yazıcı

Ululdağ Kayak Merkezi - Le Chalet Yazici

Hollywood filmlerinde gördüğümüz dağ evi konseptini sunan Le Chalet Yazıcı, toplamda 18 odasıyla adeta malikane havasında. Kış masalı tadında bir tatil, ev sıcaklığındaki odalar, ahşap mobilyalar otantik havasında yenen lezzetli yemeklerin ardından şömine karşısında dinlenmek istiyorsanız aradığınız otel kesinlikle Le Chalet Yazıcı olacaktır. Tüm tesislerde olduğu gibi burada da kayak ekipmanları kiralayıp, pistlerin keyfini doyasıya çıkarabilirsiniz. 

Uslan Hotel

Uludağ'ın Uygun Fiyatlı Otelleri-Uslan-Hotel

Pistlere yakın konumu sayesinde kayak tatili için gelen misafirlerine rahatlık ve kolaylık sağlayan Uslan Hotel, kayak ve snowbord dersleri, kar motoru kiralama ve Skipass imkanlarının yanı sıra spa ve sauna hizmeti sunmaktadır. Otelde 159 yatak kapasitesiyle toplam 52 oda bulunmaktadır. Bunun yanı sıra tesis içerisinde farklı kapasitelere sahip 3 adet etkinlik salonu bulunmaktadır.

Beceren Otel

Türkiye’nin En Popüler Kayak Merkezinin Ev Sahibi Bursa-Becelern Otel

Kendine ait teleskisi bulunan ve Skipass sitemine dahil olan otelde 65’i standart, 7’si süit ve 3 aile odası olmak üzere toplam 75 oda bulunmaktadır. Otel Cumartesi günleri After-ski partilerine de ev sahipliği yapar. Bu sebeple 1. Bölge içerisinde kayak dışında eğlenmek için gelen gençler tarafından tercih edilir.  

Erta Soyak Otel 

Rahat ve modern mobilyalarla dizayn edilmiş 41 odası bulunmaktadır. Tesiste, diğer otellerde olduğu gibi çocuk ve yetişkin ziyaretçilerine kayak ve snowboard eğitimleri ve kar motorları, atv, kızak gibi tekerlekli ve paletli araç kiralama hizmeti sunuyor.


Not: Skipass, teleski veya telesiyej ile zirveye çıkmak için geçiş sistemine okutabildiğiniz ücretli bir karttır.

Cevap bırakın