Kış Tatili İçin Kesinlikle Gidilmesi Gereken 2. Bölge Uludağ Otelleri

Kış mevsiminin kendini göstermeye başlamasıyla keyifli kış tatili dönemi de başladı. Peki, nereye gitmeli, hangi otelde konaklamalı? Eğer nereye gideceğiniz konusunda kararsızsanız, bizim tavsiyemiz ve tabi ki binlerce ziyaretçiden tam not almış olan Uludağ otelleri olacaktır. 

Uludağ Kayak Merkezi ve Uludağ Otelleri - kayak merkezi

Kayak tatili planında “Acaba Uludağ’a mı gitsek?” diye soran bir kişi mutlaka vardır. Uludağ, kış tatillerinde her zaman birinci tercih olmuştur. Bunu da sonuna kadar hak ettiğini söylesek yalan olmaz herhalde. Daha öncede bahsettiğimiz gibi Uludağ, 1. bölge ve 2. bölge olmak üzere 2 bölgeden oluşur. Birinci bölge daha eskidir ve ilk kayak merkezleri bu bölgede konumlanmıştır. Uludağ 1. bölgede bulunan otelleri öğrenmek için “1. Bölge Uludağ Otelleri” yazımızı inceleyebilirsiniz.

2. bölgede ise daha yeni ve teknolojik oteller bulunmaktadır. Kimi yerlerde 2. bölge daha sakin denilse de bu gittiğiniz döneme göre değişkenlik gösterir. Özellikle Uludağ’ın ev sahipliği yaptığı en büyük festivallerden biri olan ‘ Whitefest ’  döneminde, 2. bölge daha kalabalık olmaktadır. 

2. Bölgede Yer Alan Uludağ Otelleri

Ağaoğlu My Mountain

Ağaoğlu My Mountain Oteli Hakkında Bilmeniz Gerekenler

İnşaat sektöründe kendini kanıtlamış olan Ağaoğlu markası, My Mountain oteli ile lüks ve konforu ziyaretçilerine sunuyor. Bölgedeki en kaliteli tesislerden biri olan My Mountain, Standart, Dublex, Aile odaları, King Süit ve Aile süiti gibi oda seçenekleri bulunmaktadır. 1.bölgeye 600 metre uzaklıkta bulunan My Mountain’da, kayak eğitimleri ve ekipman kiralama, spa, kapalı havuz yaz aylarında ise organizasyonlar için farklı kapasitelere sahip salonları ziyaretçilerine sunmaktadır.  

Karinna Hotel

Uludağ'ın Uygun Fiyatlı Otelleri-Karinna-Hotel-Uludag

Hava koşullarına göre her Cumartesi kar partisi düzenleyen Karinna Hotel, gençlerin en çok tercih ettiği oteller arasındadır. Toplamda 251 odası bulunan otelde, spa, masaj, Türk hamamı, sauna, kapalı havuz, çocuk havuzu hizmetlerinin yanı sıra kayak dersleri, ekipman kiralama hizmetleri de verilmektedir. Whitefest etkinliğinin büyük bir kısmına ev sahipliği yapan Karinna Hotel’in bungalov tarzı “Çobankaya Orman Köşkleri” ile sabahları beyaz bir örtü üzerinde uyanma hayali kuranlar için tasarlanmış. Toplam 21 tane bulunan bu köşklerde sessiz ve huzurlu bir tatil yapmak isteyenler için düşünülmüş.

Kaya Uludağ

Modern ve sıcak çizgilere sahip Kaya Uludağ, bölgenin en popüler otelleri arasındadır. Kayak pistinin hemen yanındaki Drop Lounge Cafe’nin içerisinde bulunan şömine bile otelin kalitesini hissettiriyor. Farklı oda tasarımlarıyla göz dolduran Kaya Uludağ, kayak dersleri, ekipman kiralama, küçük ziyaretçilerine özel eğitim pistleri, spa, masaj, jakuzi, hamam ve kapalı havuz hizmeti sunuyor. 17 farklı piste ulaşmanızı sağlayan Skipass imkanı da bulunmaktadır. 

Bof Hotel

Uludağ Bof Hotel'de Evinizde Hissedeceksiniz-Bof Hotel

2015 yılında inşa edilen Bof Hotel Uludağ’ın en lüks ve en yeni donanımlara sahip otellerinden biri diyebiliriz. Standart, Jn. Süit, Aile Süit seçenekleriyle toplamda 167 odası bulunmaktadır. Kayak pistine yaklaşık 50 metre uzaklıkta olması en çok tercih sebeplerinden biridir. Müşteri memnuniyetinin ilk planda tutulduğu Bof Hotel’de tatil kalitenizi arttıracak en küçük ayrıntı bile kaçırılmamış.

Monte Baia

Uludağ Kayak Merkezi ve Kış Turizmi - monte baia

1.bölgeye 1 kilometre uzaklıkta bulunan Monte Baia, şık ve ferah 164 odalarıyla eğlenceli ve konforu bir arada sunmaktadır. Minimal çizgilere sahip otelin hemen önünde bulunan pistte tatilinizin keyfini çıkartabilir, spa, masaj, kapalı havuz gibi birçok hizmetinden yararlanabilirsiniz. Her otelde olduğu gibi Monte Baia’da da kayak ekipmanları kiralama ve kayak dersleri alma olanakları sunulmaktadır.

Cevap bırakın