Kayak Severler Neden Uludağ’ı Tercih Ediyor?

Sosyetenin, yerli ve yabancı turistler ve en önemlisi profesyonel kayak sporcularının, kış aylarında en çok ziyaret ettiği bölge tartışmasız Uludağ Kayak Merkezi’dir. Peki Uludağ neden bu kadar çok ziyaret edilmektedir? Uludağ’ın detaylarına ineceğimiz bu konumuzda, bölgede yapılabilecekler hakkında bilgi sahibi olacaksınız.

Şehrin kalabalığından sıyrılarak güzel bir Kış tatili geçirme fırsatı sunan Uludağ, konuklarına İstanbul ve Ankara’ya yakın olması sayesinde de rahat bir ulaşım imkanı sunmaktadır. Konaklama ile tatil düşünen okurlarımıza, yerlerini çok önceden ayırmalarını tavsiye ediyoruz.

Uludağ’da Neler Yapılır?

Uludağ’da yıl boyunca ünlü sanatçılar konser vermektedir, bu konserler eşliğinde eğlenebilir veya dünyaca ünlü Winterfest gibi festivaller ile coşabilirsiniz.

Muhteşem bir kar manzarası ile yılbaşına girebilir, sevdikleriniz ile yeni yıla girerken şömine ve şarap keyfi yapabilirsiniz.

Normal kayak ve snowboard sporlarına ek olarak, çok daha adrenalin dolu helikopter kayağı gibi alternatiflere yönelebilirsiniz.

Uludağ manzarası ve buzul göller gibi çevre güzellikleri ile dolu hatıra fotoğrafları çektirebilirsiniz.

Yoğun ve temiz oksijen sayesinde rahat uyursunuz, uyandığınızda ise sizi yine göz alıcı bir manzara karşılar.

Yoğun eğitim veya çalışma hayatına çok güzel bir mola verebilirsiniz. Muhteşem yemekler, modern pistler, SPA merkezleri ve konforlu odalar, size tekrardan yaşadığınızı hatırlatırlar.

Sömestr ve yılbaşı tatilleriniz için daha iyi bir tatil bölgesi bulunmamaktadır. Her ne kadar bu dönemlerde konaklama ve eğitim ücretleri yüksek olsa da, buna kesinlikle değeceğiniz söyleyebiliriz.

Otellerin kapalı havuz, SPA merkezi ve masaj uygulamalarından faydalanabilirsiniz. Kayak aktivitelerinde gerilen kaslarınız, bu olanaklar sayesinde tekrar rahatlayacaktır.

Türkiye’nin en modern pistlerinde kayak ve snowboard yapabilirsiniz. Özel ders, ekipman ve kıyafet ihtiyaçlarınız için ise profesyonel çözümler pistlerde bulunuyor.

Uludağ’da Kış ve Yaz Ayları

Uludağ’a kış aylarına yani kayak sezonunda geldiğiniz zaman, vaktinizin çoğunu kayak pistlerinde geçirmeniz muhtemeldir. Hava kararmaya başladığında ise eğlence arayanlar gece hayatına, konfor ve huzur arayanlar ise otellerine doğru yol alıyorlar.

Uludağ’da kayak, snowboard, biatlon, kayaklı koşu, kar kayağı, skibob, helikopter kayağı ve kayakla atlama gibi farklı onlarca farklı Kış sporu uygulanabilmektedir.

Uludağ’da kamp yapma imkanı da bulunuyor. 2-3 günlük kamp yapabilir veya aileniz ile birlikte gün boyu süren piknikler de organize edebilirsiniz. Ayrıca Uludağ’da yürüyüş yaparak fotoğraf turlarına çıkmak da ayrı bir seçenek.

Uludağ’da Düzenlenen Etkinlikler

Uludağ’daki etkinlikler sadece Winterfest ve kayak sonrası partilerden ibaret değil. Uludağ’da folklor festivali, sokak oyunları şenliği, Bursa festivali, film festivalleri, kukla oyunları festivalleri, kültür şenlikleri, Kafkas şöleni ve armut festivali gibi onlarca farklı organizasyon düzenlenmektedir. Bu festivallere ailecek katılarak, tatilinize farklı bir yön çizebilirsiniz.

Uludağ’da after ski partilerinin de çok hareketli olduğunu söyleyebilirim. Kayak sonrasında arkadaş gruplarınız ile bu partilere katılarak, sabahlara kadar eğlenebilirsiniz. Bu partiler kapsamında, izleyicilerin de katıldığı eğlenceli yarışmalar düzenlenmektedir.

Uludağ’da Tatil Yapmak Pahalı Mı?

Maalesef Uludağ’ın ucuz olduğunu söyleyemeyeceğiz. Uludağ’da uygun fiyatlı tatil yapmanın 3 yolu bulunuyor.

Günübirlik turlara katılabilir veya kendi başınıza çıkıp gelebilirsiniz. Konaklama yapmayacağınız için tek masrafınız skipass ödemesi olacaktır. Sırt çantanıza atıştırmalık getirerek yemek masrafından da kaçabilirsiniz.

Uludağ’ın zirvesindeki lüks oteller yerine, butik otelleri tercih ederek de uygun bir tatil yapabilirsiniz.

Lüks otellerde uygun fiyatlı bir Kış tatili geçirmenin tek yolu ise erken rezervasyon imkanlarını değerlendirmek. Özellikle Yaz mevsiminin sonuna doğru, otelinizin rezervasyonları açacağı tarihi beklemek, size bu fırsatı yakalama konusunda avantaj sağlayacaktır.

Cevap bırakın