Herkes İçin Farklı Anlamı Olan Uludağ Kayak Merkezi

Küçükler için karne hediyesi, ufak bir hafta sonu kaçamağı, romantik bir balayı tatili ya da adrenalin dolu bir kayak serüveni… Uludağ kayak merkezi, herkes için farklı bir anlam ifade eder ama hepsinin ortak noktası uzun süre unutamayacakları bir tatil yaşamaktır.

Marmara Bölgesi’nin en yüksek dağı olan ve Bursa şehrinde yer alan Uludağ’ın zirve noktası 2543 metre yüksekliğindedir. Bu görkemli gerek kayak olanaklarıyla gerekse doğa sporları ile uğraşanların tercih noktasıdır.

Uludağ Kayak Merkezi’nde Ne Yapılır?

Uludağ kayak merkezi, kış turizminde ülkemizin en gözde yerlerinden biridir. Hatta bir liste yapsak ilk sırada olacağı kesin diyebiliriz. Uludağ’da yapılacak ilk şey herkesin aklına geldiği gibi kayaktır. Uludağ kayak merkezi Türkiye’nin ve hatta dünyanın en önemli tesislerinden biridir. Tesiste farklı zorluk derecelerine sahip 24 adet kayak pisti yer alır. Bu sebeple “Uludağ’da ne yapılır?” sorusunun ilk cevabı tabi ki kayak olacaktır.

Kayak sporu dışında kızak ve ATV kiralayarak çocuklar gibi eğlenebilir, dağ tırmanışı yapabilir veya doğa yürüyüşlerine çıkarak ruhunuzu dinlendirme imkanına da sahipsiniz. Uludağ’dan yapmadan kesinlikle dönmeyeceğiniz tek şey sucuk-ekmek yemek olacaktır. Kış sezonu dışında Yaz ya da bahar sezonunda Uludağ’a giderseniz kamp, trekking, dağ tırmanışı, doğa yürüyüşleri yapabileceğiniz aktiviteler arasındadır.

Uludağ Kayak Merkezi ve Konaklama İmkanları

Uludağ kayak merkezi 1. bölge ve 2. bölge olarak ikiye ayrılmış durumdadır. 1. bölge otelleri daha köklü olan otellerdir. 2. bölge ise daha çok gençlerin tercih ettiği taraftır. “WhiteFest” gibi festivaller çoğunlukla 2. bölge tarafında yapılmaktadır.

Kış Festivalleri Uludağ'da Heyecan Yaratıyor

Uludağ 1.bölge otelleri; Beceren, Alkoçlar, Grand Yazıcı, Kervansaray, Fahri, Atasu, Genç Yazıcı, La Chalet Yazıcı olarak sıralayabiliriz.

Uludağ 2. bölge otelleri; Alkoçlar Zone, Monte Baia, Ağaoğlu My Mountain ve Karrina oteller bu bölgede yer almaktadır. Kendine güvenen kayakçılar için 2. bölgedeki pistlerinin, 1. bölgeye göre daha zorlu olduğunu belirtmek isteriz.

Eğer kendinize ait kayak takımı yoksa merak etmeyin. Uludağ’da kayak ekipmanları ve kayak kiralama hizmeti bulunmaktadır. Ayrıca ilk defa gideceklere de söylemek isteriz, uzman kişiler tarafından kayak dersi alabilirsiniz. Bu sizin daha kısa sürede başlangıç seviyesinde kayak yapmanıza yardımcı olacaktır.

Günübirlik Uludağ Turu

İş hayatı ya da özel hayatı sebebiyle zaman Uludağ’a gitmeye zaman bulamıyorsanız, günübirlik Uludağ turları olduğunu bilmelisiniz. Tatil firmaları ya da özel firmaların düzenlediği günübirlik turlarla Uludağ’da güzel vakit geçirebilirsiniz. Belirlenen lokasyondan ve saatte otobüse binerek Uludağ’a gidebilir, kayak ve sucuk-ekmek zevkini doyasıya yaşayabilirsiniz. Skipass ücretleri bazı turlarda ücrete dahil olabiliyor, bu önemli bir şey. Gitmeden önce araştırmanızı tavsiye ediyoruz.

Cevap bırakın