Günübirlik Uludağ Kayak Turu Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Türkiye’nin ve dünyanın gözde kayak merkezi, Uludağ. Kaliteli karlara sahip, eğlenceli aktivitelerle dolu, harika bir manzara ve tabi ki kayak. Uludağ kayak merkezi tüm bunları İstanbul’a yakın konumu ile sizlere buluşturuyor.

İş ve özel hayatınızı göz önüne alınca belki uzun süreli bir tatil yapmak sizin için zor olabilir. Ancak sizi hafta içi ya da hafta sonu günübirlik bir tatil yapmaktan kimse alıkoyamaz. Tatil firmalarının uzun süreli tatil yapamayanlar için ki oldukça fazla insan bu durumdan muzdarip, oldukça ekonomik ve kolay bir çözümleri var; günübirlik turlar. Hazır kış mevsimi yaklaşmışken biz de sizlere ülkemizin en iyi kayak merkezi arasında gösterilen Uludağ Günübirlik turları hakkında bilgi vermek istedik.

Günübirlik Uludağ Turları

Uludağ Kayak Bölgeleri ve Görülmesi Gereken Yerleri-Uludağ Atv Turları

İşin özü çok basit, otobüse biniyorsunuz Uludağ’da iniyorsunuz. İnerken kayak takımınızı, pistlere giriş kartınızı (Ski-pass), indirimli yemek kuponlarınızı da alıyorsunuz. Bu kadar basit.

Birçok firma size bu hizmeti vermektedir. Otobüslerin kalkış saatleri, günü tam anlamıyla kullanmanız açısında genellikle sabah 04.00  – 05.00 civarlarında olmaktadır ve belirli yerlerden biniş yapılmaktadır. Mesela, Kadıköy Evlendirme Dairesi önünden ya da Etiler Akmerkez AVM kapısından veyahut Ataköy Atrium karşısından gibi. Tabi sizlere bu bilgiler daha bilet satın almadan verilmektedir. Kendinize uygun bir lokasyondan otobüslere binerek birkaç saat içinde Uludağ kayak merkezine ulaşmanız mümkün. Bilet almadan önce Uludağ’a gitmek için çizilen rotaya bir göz atarsanız sizin yararınıza olur. Kimi firmalar Osmangazi Köprüsü’nü kullanırken bazıları feribotla kayak merkezine gitmektedir. 

Günübirlik Uludağ Kayak Turu Fiyatları

Türkiye’nin ilk ve en büyük kayak merkezi Uludağ-Uludag

Gelelim en önemli konuya; “Günübirlik Uludağ Tur Fiyatları Ne Kadar?” Bu sizin alacağınız tura göre değişmektedir. Ancak ortalama bir şey söylemek gerekirse kayak takımı kiralama ücreti de dahil yaklaşık kişi başı 140 – 150 TL gibi bir fiyatı vardır. Bunu içinde tüm pistlere giriş olanağı sunan ve tüm gün kullanma hakkınız bulunan ski-pass ücreti de eklenirse 250 – 300 TL gibi bir fiyata çıkmaktadır. Eğer kayak takımları almazsanız 100 TL gibi bir fiyata Uludağ’a gidip gelebilirsiniz. Rehberlik hizmeti sayesinde, Uludağ’da da indirimli olarak kayak takımı ve yeme – içme imkanına sahipsiniz.  

Dönüşler kar durumuna ve gidilecek rotaya göre saat 17.00 ile 19.00 arasında yapılmaktadır. Kendiniz almaya kalktığınızda yapacağınız işlemlerin yanı sıra ücret bakımından da söylediklerimden daha fazlaya çıkabilirsiniz. 

Kayak Severlerin En Çok Tercih Ettiği Kayak Merkezi -Uludağ Parti

İki kişi günübirlik Uludağ turu ile 600 TL ‘ye eğlenebilir, kayak yapabilir ve temiz havanın, manzaranın keyfini çıkarabilirsiniz. 

Not: Fiyatlar yoğunluk dönemine göre farklılık gösterebileceğini de hatırlatalım.

Cevap bırakın