En Çok Tercih Edilen Kayak Merkezi Uludağ

Kayak tatilleri , yaz tatillerine nazaran daha geniş bir araştırma ve hazırlık gerektiren aktivitelerdir. Otel, kayak merkezi ve hatta pist bölgesi seçimi bile, tatilinizin kalitesini belirleyecektir. En iyi bütçeye, en iyi tatili yapmak elbette sizin de hakkınız. Gelin hep beraber, Türkiye’nin en önde gelen kayak merkezini inceleyelim.

Bursa Uludağ Kayak Merkezi

Uludağ, birinci gelişim bölgesi ve ikinci gelişim bölgesi olmak üzere iki kısma ayrılmıştır. İlk bölge adı üstünde Uludağ’a ilk kurulan konaklama tesislerini içermektedir. Bu ilk kurulum sayesinde, köklü bir tarihe sahip olan birinci bölge, aynı zamanda geniş gece hayatı ve eğlence olanaklarına da sahiptir. Bu bölge ağırlıklı olarak kayaktan ziyade eğlenceye gelen konuklar ile doludur, elbette durmaksızın kayak keyfi de yapabilirsiniz.

İkinci bölge ise talebe yetişilememesi sonucu ortaya çıkmış ve tamamı yeni otellerden oluşmaktadır. Bu bölgede eğlence olanakları kısıtlıdır ve ikinci bölge otelleri daha profesyonel pistlere yakındır. Bu da kayak sporlarında tecrübeli ve profesyonel olan tatilcilerin, ikinci bölge otellerini tercih etmelerine yol açıyor.

Ulaşım

Bursa’ya 40 kilometre ve İstanbul’a 290 kilometre uzaklıkta olan Uludağ Kayak Merkezi, ulaşım açısından oldukça rahat imkanlar sunmaktadır. Feribot, deniz otobüsleri, otobüsler ve tur şirketleri ile Uludağ’a ulaşabilirsiniz. Özel aracınız veya kiralık araçlar ile de en geç 4 saat içerisinde Uludağ’a tırmanmış olacaksınız.

Bursa Merkez’e bir şekilde ulaştıktan sonra, şehir merkezinden Uludağ’a tırmanan ve bunu yaparken de size izlenesi bir manzara keyfi sunan teleferik hattını kullanabilirsiniz. Özel aracınız ile gelseniz dahi, dağ yolunun zorlukları ile karşılaşmamak adına, aracı merkezde bırakarak bu teleferiği kullanabilirsiniz. Bursa şehir merkezinden Uludağ Kayak Merkezi’ne ulaşım sağlayan bu teleferik hattı, aynı zamanda dünyanın en uzun teleferik hattıdır.

Kayak

Kayak sezonunun çok uzun olmaması ve konaklama fiyatlarının yüksek olması nedeni ile birçok ziyaretçi günübirlik Uludağ tatili seçeneğini de değerlendiriyor. Otelde konaklamadığınız için ücretli skipass kartlarından edinmeniz gerekiyor. Bu kartlar saatlik, dör saatlik, tam gün, üç gün, haftalık gibi süreler ile kiralanmaktadır. Fiyatlar ise Uludağ’a göre kabul edilebilir seviyede.

Türkiye’deki kayak merkezleri içerisinde en çok piste sahip olan Uludağ, iki farklı bölgeye sahip. Birinci bölgedeki pistler daha rahat ve yeni başlayanlar için uygun parkurlara sahip, ikinci bölge ise profesyonel ve tecrübeli kayak sporcuları için daha uygun. Elbette iki bölgede de her seviyeye uygun pistler bulunmaktadır.

Eğlence Olanakları

Uludağ, Türkiye’deki üst düzey gelir grubunun da ilk tercih ettiği Kış tatili merkezidir. O nedenle eğlence bu bölgede durmaksızın devam etmek zorunda. Yaz aylarında Bodrum, Kemer, Alanya, Çeşme, Didim gibi ilçeler ne ise, Kış aylarında da Uludağ aynısıdır. Uludağ’da ve özellikle birinci oteller bölgesinde, sezon boyunca konserler ve DJ performansları hiç eksik olmuyor. Özellikle sömestr ve yılbaşı dönemlerinde, eğlence aktiviteleri doruk noktasına ulaşmakta.

Yılın belirli zamanlarında ise Kış festivalleri düzenlenmektedir. Yarışmalar, konserler, dans partileri ve barbekü olanakları ile bu festivallerde de muhteşem anlar yaşayacağınızın garantisini veriyoruz. Yine after ski partilerinde de Uludağ Kayak Merkezi, lider konumda. Kayak sonrasında sabahın ilk saatlerine kadar bu partiler ile eğlenebilirsiniz.

Eğlence tutkunları, mutlaka festival ve konser takvimlerini takip etmeliler, bu sayede tatillerini sevdikleri organizasyonlar ile denk getirebilirler. Bunun tam aksine sakin ve huzurlu bir tatil geçirmek istiyorsanız, bu tip organizasyonların çok az olduğu Mart ayını tercih etmenizi öneriyoruz.

Cevap bırakın