Uludağ’daki Lüks Oteller ve İmkanları

Türkiye’nin en popüler ve konaklama imkanları açısından en zengin kayak merkezine sahip olan Uludağ, her kış sezonunda yerli ve yabancı turistlerin akınına uğramaktadır. Kayak sezonunda yer bulmanın, imkansıza yakın olduğu kayak merkezinin ziyaretçi sayısı her geçen sene artmaktadır. Ülkemizde Kış sporlarına olan ilginin artması ve kayak merkezlerinin yaptığı tanıtımlar, elbette bu artış üzerinde etkili.

Peki Uludağ’daki en lüks oteller hangileridir? Pistlere yakın otellerde kalmak gerçekten avantajlı mıdır? Uludağ otelleri hakkında merak ettiklerinize değineceğimiz yazımıza başlayalım.

Kayak tatilleri, Yaz tatillerine göre bir tık daha pahalıdır. Oteller ise bu pahalılığın karşılığını lüks ve konfor olarak misafirlerine geri verirler. Uludağ, oteller açısından sayının ve rekabetin yüksek olduğu bir merkezdir. O nedenle otellerin en iyi ve en lüks olma konusunda yarıştığını rahatlıkla söyleyebiliriz.

Uludağ’da bir otelin lüks veya iyi olduğunu belirleyen kriterler bulunmaktadır. Bunlar; Pistlere yakınlığı, SPA merkezinin olup olmadığı, kapalı havuz imkanları, her şey dahil konseptin varlığı, restoranlarının menü zenginliği, skipass imkanları ve odalarının konforu. Bunlar elbette temel maddeler diyebiliriz, bunlara ek olarak otellerin sunduğu onlarca farklı eğlence ve dinlence aktiviteleri bulunmaktadır.

Uludağ’da lüks otellere ek olarak dağ evleri ve pansiyonlar da bulunuyor. Bu konaklama tesisleri lüks taleplerinize cevap vermese de uygun fiyatlı konaklama seçenekleri arayanlar için isabetli tercihler olacaktır.

Uludağ’da Hangi Otelde Kalmalıyım?

Uludağ veya diğer kayak merkezleri için konaklama tercihi yapmak istiyorsanız, mutlaka incelemeye aldığınız oteller hakkında yapılan internet yorumlarını okumalısınız. Bu sayede tercihleri sizinle örtüşen otel misafirlerinin yaptığı yorumları görebilir ve otel hakkında ortalama bir fikre sahip olabilirsiniz.

Bir otel çok iyi olabilir fakat sizin isteklerinizi karşılayamayabilir. Örneğin bebeğiniz vardır ve gideceğiniz otelde bebek bakımı hizmeti yoktur. Otelin diğer tüm fonksiyonları kusursuz işlese bile siz tatilinizi konforlu geçiremezsiniz. O nedenle otelin özelliklerini incelemeden önce kendi ihtiyaç ve taleplerinizi titizlikle belirlemeniz, otel seçiminde çok önemli bir rol oynayacaktır.

Uludağ, yazımızın başında da belirttiğimiz gibi en zengin konaklama seçeneklerine sahip kayak merkezimiz. Birinci ve ikinci bölgede bulunan Uludağ Otelleri’nden ikinci bölgede bulunanların tamamı modern ve lüks otellerdir. Birinci bölge daha eski kurulan tesislerden oluşsa da, o kısımda da lüks oteller bulunuyor.

Grand Yazıcı, Ağaoğlu My Mountain, Beceren Otel, Alkoçlar Uludağ, Karinna Otel, Monte Baia Uludağ Otel ve Kaya Uludağ otel, lüks imkanlara sahip ve kesinlikle herkese önerebileceğimiz oteller. Bu otellerden Karinna ve Grand Yazıcı otel 4 yıldızlı otellerdir fakat lüks konusunda diğer oteller ile yarışır imkanlara sahipler.

Bu otellerin tamamı yüksek ilgi görmelerinden dolayı, kayak sezonunda %100’e yakın bir doluluk oranına sahiptirler. Uludağ’da kayak sezonunun kısa olması ve talebin çok olması nedeniyle, erken rezervasyon yaptırmayan misafirler genel olarak daha uzaktaki otellerde konaklamak zorunda kalırlar. O nedenle aynı ücret ile pistlere yakın otellerde konaklamak isteyen okurlarımıza, bölgeye ilk kar düşmeden otel ve uçaktaki yerlerini çoktan ayarlamış olmalarını tavsiye ediyoruz.

Uludağ’daki Lüks Otellerin İmkanları

Lüks otellerin ana amacı, misafirlerine soru işaretsiz bir tatil yaşatmaktır. Bu kapsamda yeme içme imkanlarından, dinlenme imkanlarına kadar her detay otel tarafından düşünülür ve sizin rahat etmeniz sağlanır.

Dünya ve Türk mutfaklarının eşsiz lezzetlerini bulacağınız otel restoranları, masaj ve buhar odası gibi yılın stresini atacağınız SPA merkezleri ve jakuzi içinde rahatlayabileceğiniz otel odaları ile muhteşem bir tatil yaşamak için Uludağ’ın en lüks kayak otelleri arasından birisini tercih edebilirsiniz.

Cevap bırakın