Uludağ’da Yazın Yapılabilecek Aktiviteler!

Uludağ kış aylarında olduğu gibi yaz aylarında da birçok insanın ilgi odağı oluyor. Birçok farklı tur şirketi bu bölgeye geziler düzenliyor. Bu geziler ile hem tarihi yerler ve camiler ziyaret ediliyor hem de Uludağ’ın eşsiz doğası keşfediliyor. Uludağ kayak merkezi kışın hareketli olsa da yazın çok daha sakin oluyor. Beyaz örtü yerini yeşil bir renge bırakıyor. Yemyeşil doğa insanların rahatlamasını ve ferahlamasını sağlıyor. Kış aylarındaki kadar hareketli olmasa da yaz aylarında da hareketli oluyor ve ziyaretçi çekiyor. Eğer doğa ile iç içe bir gezi planı yapılacak ise bu anlamda tercih Uludağ’dan yana olabilir. Kayak merkezinde yapılacak bir gezi ile eşsiz turlar yapılabilir.

Uludağ’da Yazın Yapılabilecek Aktiviteler -yürüyüş

Seyir Terası İle Manzaranın Tadını Çıkarın!

Uludağ’a çıkanların mutlaka ziyaret etmesi gereken bazı mekânlar bulunuyor. Bunlardan ilki henüz tam olarak çıkmadan önce yer alan ulu çınardır. Çınar ağacının altında bir tabak meyve yemek veya soğuk bir şeyler içmek, sıcak yaz günlerinde yapılabilecek en güzel aktivitedir. Aynı zamanda çınar çok eski olduğu için burada fotoğraf çekilmek de önem taşıyor. Yıllara meydan okumuş çınar ağacının altında fotoğraf çekilmek ve bu çınar ağacı altında farklı lezzetler tatmak mümkündür. Buradan sonra ise Uludağ’ın zirvesine doğru yol almaya devam edilebilir. Yol üzerinde birçok çeşme görülecektir. Bunlardan soğuk dağ suyu içmek ve sıcak yaz gününün hararetini bastırmak da mümkündür. Buna ek olarak Sarıalan bölgesine gidilerek burada da doğa ile iç içe mekânlarda oturmak mümkündür. Son olarak seyir terası ve Uludağ oteller bölgesi ile kapanış yapılabilir. Seyir terasından tüm Bursa gözlemlenebilir. Burada semaver çayı içmek ve zirvenin tadını çıkarmak da mümkündür.

Uludağ’da Yazın Yapılabilecek Aktiviteler -teleferik

Sarıalan Bölgesi Doğa İle İç İçe!

Sarıalan bölgesi genel olarak turistik bir alandır. Köy gibi düşünülebilir. Burada yer alan bir otel de bulunuyor. Bu otelin odaları farklı ahşap evler şeklindedir. Burada bir tatil planı da yapılabilir. Aynı zamanda günü birlik ziyaretçiler için hediyelik eşyaların bulunduğu mekânlar da Sarıalan bölgesinde yer alıyor. Yaz aylarında burada bulunacakların mutlaka Saralan Bölgesi’ne uğraması gerekiyor.

Uludağ’da Yazın Yapılabilecek Aktiviteler -gezi alanı

Cevap bırakın