Uludağ’da Uygun Fiyatlı Kayak Otelleri

Uludağ Kayak Merkezi , Türkiye’nin en pahalı kayak otelleri bulunduğu kış sporları merkezidir. Yine de Uludağ yamaçlarında ve dağın eteklerinde, uygun fiyatlı otelleri bulmak mümkün. Kayak sporu veya Uludağ pahalıdır algısının peşinden gitmeden önce, biraz sonra size tavsiye edeceğimiz en ucuz Uludağ Otellerine bir göz atabilirsiniz.

Konaklayacağınız oteli ihtiyaçlarınız belirleyecektir. Bütçenizin büyük kısmını yeme içme veya ekipmanlarınıza ayırmış iseniz uygun fiyatlı ve daha küçük bir oteli tercih edebilirsiniz. Ailenizle beraber rahat ve konforlu bir tatil yaşamak istiyorsanız, bütçenizin büyük kısmını konaklama tesislerine ayırabilirsiniz.

Yazımızın devamında listeleyeceğimiz ve tanıtacağımız oteller, en düşük fiyattan en yükseğe doğru sıralanmıştır.

Uslan Hotel

Uludağ'ın Uygun Fiyatlı Otelleri-Uslan-Hotel

Uludağ 1. gelişim bölgesinde bulunan Uslan Hotel’in en dikkat çeken yönü, pistlere sadece 50 metre mesafede bulunmasıdır. Pistlere bu kadar yakın olmasına rağmen uygun fiyatlı olması, bu oteli tercih sebebi kılmaktadır. Otelde restoran ve bar bulunmaktadır. Aynı zamanda kayak ekipmanlarınızı da, otele ait olan kayak mağazasından kiralayabilirsiniz. Otelde eğlenmeniz için salon oyunları, rahatlamanız için de 1 adet sauna bulunmaktadır. Balayı tatili için de konsepti bulunan Uslan Hotel’in gecelik konaklama fiyatı ortalama olarak 90 lira civarındadır.

Ergün Otel

Uludağ'ın Uygun Fiyatlı Otelleri-Büyük Otel-Ergün Otel

110 yatak odalı butik bir otel olan Ergün Otel, konuklarına muhteşem bir dağ manzarası sunmakta. Kayak severlerin konforu için tasarlanmış otelin, nezih ve oldukça zengin bir menüye sahip restoranı bulunmaktadır. Osmangazi mevkiinde bulunan otelin gecelik konaklama fiyatı 100 lira civarında. Otelde ekipman ve kıyafet kiralayabileceğiniz bir kayak mağazası mevcut.

Büyük Otel

Uludağ'ın Uygun Fiyatlı Otelleri-Büyük Otel

Kayak pistlerine bakan Büyük Otel, adı gibi çok büyük olmasa da tam bir kayak oteli. Otelde rahatlamanız için orta düzey bir SPA merkezi bulunmaktadır. Bu sayede kayak aktivitesi sonrası gerilen kaslarınızı, masaj uygulamaları ile rahatlatabilirsiniz. Otelde iyi seviyede bir restoran ve ekipman kiralayabileceğiniz kayak odası bulunmaktadır. Konaklama fiyatı ortalama 110 lira olan otel, Uludağ 1. Gelişim Bölgesi’nde bulunuyor. Otel tam pansiyon plus konsepti ile hizmet vermektedir.

Genç Yazıcı Otel

Uludağ'ın Uygun Fiyatlı Otelleri-Genç Yazıcı Otel

Uludağ 1. Gelişim Bölgesinde bulunan ve gecelik konaklama ücreti ortalama olarak 140 lira civarında olan Genç Yazıcı Otel, kayak mağazası ve kayak eğitimi hizmeti ile Uludağ’a yakışan bir konaklama tesisi. Otelde alakart restoran mevcut ve alkollü-alkolsüz içeceklerinizi de tüketebileceğiniz bir bar bulunuyor.

Trend Life Otel

Uludağ'ın Uygun Fiyatlı Otelleri-Trend Life Otel

Uludağ Milli Parkı içerisinde bulunan Trend life Otel, konuklarına 30 oda ile hizmet vermektedir. Oldukça butik bir otel olsa da, pistlerin adeta içinde bulunması ile avantaj sağlayan otelde profesyonel eğitmenler görev almaktadır. Otelin konaklama ücreti ise 150 lira civarında seyretmektedir.

Ulukardeşler Otel

Uludağ'ın Uygun Fiyatlı Otelleri-Ulukardeşler Otel

Tam pansiyon konsepti ile Uludağ 1. gelişim bölgesinde hizmet veren Ulukardeşler Otel, 35 konforlu odaya sahiptir. Otel çok küçük ve imkanları sınırlı olsa da, pistlerin kalbinde bulunması sayesinde sezonda tamamen dolmaktadır. Kayak ekipmanı kiralama imkanı bulunan otelin gecelik konaklama fiyatı ortalama olarak 160 liradır.

Karinna Hotel

Uludağ'ın Uygun Fiyatlı Otelleri-Karinna-Hotel-Uludag

Gecelik konaklama ücreti 180 lira civarında olan Karinna Hotel, ısıtmalı kapalı yüzme havuzuna sahiptir. Bu sayede herhangi ekstra bir ücret ödemeden, spor sonrasında rahatlayabilirsiniz. Uludağ 2. gelişim bölgesindeki modern konaklama tesisleri arasında bulunan otelde iş toplantıları için tasarlanmış 5 farklı konferans salonu bulunuyor. Pistlere yakın olması ve kayak eğitmenlerine sahip olması yönünden, mutlaka şans verilmesi gereken ucuz Uludağ Otelleri arasında.

Yazımızda en ucuz Uludağ Otelleri’ni listelemeye çalıştık. Bu fiyatları 2018/2019 sezonu baz alınarak eklenmiştir ve elbette ileriki tarihlerde değişiklik gösterecektir. Erken rezervasyon imkanlarından faydalanarak, daha düşük konaklama fiyatlarından faydalanabilirsiniz.

Cevap bırakın