Uludağ’da Ucuz Kayak Otelleri

Uludağ, Türkiye’nin tartışmasız en popüler ve gelişmiş kayak merkezi. Hal böyle olunca Uludağ ve ucuzluk kelimelerinin yan yana gelmesinin dahi tuhaf kaçtığının farkındayız. Burada çok ciddi bir ucuzluktan bahsetmiyoruz fakat en azından Uludağ Kayak Merkezi’nde de kabul edilebilir fiyatlar ile güzel bir kayak tatili yapmak mümkün.

Her mevsimi bir ayrı güzel olan fakat Kışın adeta insanların gelmek için yarıştıkları bir turizm bölgesine dönüşen Uludağ’da sezon Aralık ayında başlamakta ve Mart sonu itibariyle bitmektedir. Tesisin en yoğun zamanları ise yılbaşı ve sömestr tatiline denk gelen günlerdir. Kayak sezonu dışında Uludağ’a gitmenizi de ayrıca tavsiye ediyoruz. Fiyatlar hem çok daha ucuz olacak hem de Yaz ve Bahar aylarında yeşeren güzelliklere şahit olabileceksiniz.

Pistlere Uzak Oteller

En Popüler Kayak Merkezi Uludağ'da Ucuz Kayak Yapmak

Uludağ, 3 büyük şehre çok yakın olması ve bizzat üzerinde bulunduğu şehrinde 4. büyük şehir olması nedeni ile kayak sezonunda inanılmaz kalabalıktır. Bu kalabalık elbette daha rahat kayabilmek için daima pistlere yakın otellerde konaklamak ister. Bu da pistlere yakın otellerde uygun fiyata konaklamayı neredeyse imkansız hale getirecektir.

O nedenle pistlere biraz daha uzak otellerde konaklayarak, en azından konaklama ücretlerinizi düşürebilirsiniz. Pistlere rahatlıkla inip çıkmak için ise özel araca ihtiyacınız yok. Bursa merkezde kalarak, Uludağ’a direkt şehir merkezinden teleferik ile ulaşabiliyorsunuz. İzleyeceğiniz muhteşem manzara da cabası.

Yeme İçme Masrafları

En Popüler Kayak Merkezi Uludağ'da Ucuz Kayak Yapmak

Uludağ’a uzak bir otelde konaklıyorsunuz ve teleferik ile merkeze ulaşım sağlıyorsunuz. Kayak sporları oldukça efor gerektiren aktiviteler olmasından dolayı, kayak yaparken çokça acıkacağınızın garantisini veriyoruz. Karnınızı doyurmanın kişi başı maliyeti ise günlük 50 liradan daha aşağı olmayacaktır. O nedenle yanınızda küçük bir kamp tüpü, 2-3 kangal sucuk ve ekmek bulundurarak, arkadaş grubunuzun tamamını çok düşük maliyetlere doyurabilirsiniz.

O kadar hazırlık ile uğraşamam diyenler ise sırt çantalarında zengin içerikli birkaç sandviç bulundurabilirler. Özellikle protein barlar ve kaliteli çikolatalar da dağın zirvesinde size ekstra enerji verecektir. Su ve içeceklere de para vermemek için mutlaka sırt çantanızda sıvı ihtiyacınızı giderecek ürünler de bulundurabilirsiniz.

Cevap bırakın