Uludağ’da Sıcak Şarap ve Sucuk Ekmek Keyfi

Kayak sporları, birçok spor çeşidine göre oldukça zorlu ve biraz da tehlikeli aktivitelerdir. Bu zorluk elbette kaslarımızı yorar ve çoğu zaman ilk başlayanları tabiri caiz ise bitap bırakır. Bu yorgunluğun en güzel tarafı ise iştahımızın inanılmaz derecede açık olmasıdır.

Bunu çok iyi bilen Uludağ Otelleri, mutfaklarını oldukça zengin tutmakta ve ağırlıklı olarak Türk mutfağının nadide lezzetlerini bir araya getirmektedir. Bu sayede kayak severler gün boyu kaybettikleri enerjiyi hızlı ve lezzetli bir şekilde geri alabilme imkanı bulurlar.

Uludağ mutfağı, doğal olarak üzerinde bulunduğu şehrin mutfağına benzerlik gösterir. Kültürel olarak oldukça köklü şehirlerimizden olan Bursa’da onlarca farklı yöresel lezzet bulunuyor. Uludağ otellerin restoranlarında da bu yöresel lezzetlere rastlamak mümkün.

Uludağ’da Sucuk Ekmek

Uludağ'da Sıcak Şarap ve Sucuk Ekmek Keyfi

Sadece Uludağ değil tüm kayak merkezlerinin artık olmazsa olmazı sucuk ekmektir. Normalde belki çeyrek sucuk ekmek size yetiyor olsa da Uludağ’ın zirvesinde koca bir ekmeği dahi anında tüketebileceğinizi fark edeceksiniz. Sucuk ekmeğe para vermek istemiyorsanız ufak bir kamp tüpü, ekmek ve sucuğu yanınızda götürerek pist kenarlarında doğal bir ziyafet çekebilirsiniz. Karın üstünde yaptığınız mangalın her türlüsünün çok lezzetli olduğunu fark edeceksiniz.

Uludağ’a çok yakın olan Sarıalan bölgesinde kendin pişir kendin ye alanları bulunuyor. Etinizi alarak burada aileniz ile mangal keyfi yapabilirsiniz. Karın üstünde yaptığınız mangalın, Yaz aylarında yapılan piknik mangallarından çok daha zevkli olduğunu kendi gözleriniz ile göreceksiniz.

Uludağ’da Sıcak Şarap Keyfi

Uludağ'da Sıcak Şarap ve Sucuk Ekmek Keyfi

Uludağ’ın vazgeçilmez bir geleneği de sıcak şarap servisidir. Bölgedeki alkollü hizmet veren tüm otellerde bu servis özenle yapılmaktadır. Şarabınızı kendiniz seçebilir veya bu alanda uzman olan şeflere bırakabilirsiniz.

Uludağ Otel Restoranları

Güleryüzlü Hizmeti ile Karinna Hotel Convention&Spa

Uludağ otellerinde genel olarak açık büfe restoranlar konuklara hizmet vermektedir. Bu restoranlarda Bursa’nın kendi lezzetleri olan Bursa kebabı, İnegöl köftesi, İskender, Pideli köfte, Kıymalı cantık gibi yöresel yemekleri göreceksiniz. Buna ek olarak otellerin bir çoğunda dünya mutfağını ayağınıza kadar getiren alakart restoranlar da bulunuyor.

Tatlı olarak ise Uludağ’a gelmişken mutlaka cendere baklavası, cevizli lokum, kestane tatlısı ve tahinli pideyi denemeden şehrinize geri dönmeyin.

Cevap bırakın