Uludağ Kayak Merkezi’nde Soğuktan Nasıl Korunulur?

Uludağ kış aylarının vazgeçilmezi olmaya devam ediyor. Harika bir tatil planlamak isteyenler için Uludağ Kayak Merkezi iyi bir seçenek olacaktır. Farklı birçok imkânı, eşsiz doğası ve Uludağ kayak merkezi sayesinde birçok insanın ilgisini çeken Bursa kısa tatillerin bir numaralı tercihidir. 1-2 günlük tatillerde bile insanlar Uludağ’ı ziyaret edebiliyor. Fakat Uludağ’Kayak Merkezi’ne gitmeden önce dikkat edilmesi gereken bazı noktalar bulunuyor. Bu noktalara dikkat edilirse harika bir tatil yapılabilir. Bazı gerekli eşyaları önceden temin etmek ve giyinmek gerekiyor.

Uludağ Kayak Merkezi yaz kış soğuk bir havaya sahiptir. Bu bölgede sadece kış aylarında değil yaz aylarında dahi soğuk hava kendisini hissettirir. Kar yağacak cinsten olmasa da yaz aylarında da havası serin olur. Bu yüzden kış aylarında tatil yapacak olanların ne kadar fazla soğuk olacağını tahmin etmesi ve buna göre kıyafet seçimi yapması gerekiyor. Ayrıca soğuktan korunmak için mutlaka bahsi geçecek olan 5 ürünü de temin etmek gerekiyor.

Uludağ Kayak Merkezi

Uludağ’da Soğuktan Korunmak

İlk olarak kayak montu mutlaka temin edilmelidir. Kayak montu yapısı itibariyle su geçirmez. Aynı zamanda iç yapısının yünlü olması sayesinde sıcak tutar. Bu ise üşümeyi engelleyecektir. Islanma durumunda insanın daha fazla üşüdüğü herkes tarafından bilinen bir gerçektir. Fakat kayak montu ile bu sorun ortadan kalkıyor. Diğer bir alınması gereken ise kayak pantolonudur. Bu pantolon da yine yapısı sayesinde üşümeyi engelliyor ve sıcak bir tatil geçirmeyi sağlıyor.  

İçlik Ve Termal Kıyafetler Temin Edin!

Uludağ’da Soğuktan Korunmak

Uludağ oteller bölgesinde kalacak olanları ciddi anlamda soğuk bir hava bekliyor. Burada soğuktan korunmak ve bu esnada kayak yapmak için alınması gereken üçüncü ürün ise kayak ayakkabısı olacaktır. Kayak ayakkabıları ayaktan soğuk alınmasını engelleyecek ve sıcacık şekilde kayak yapılmasını sağlayacaktır. Soğuktan koruyacak olan dördüncü ürün ise termal kıyafetlerdir. Bu kıyafetler ısı çıkışını engelliyor. Tamamının vücutta tutulmasını sağlıyor. Sonucunda ise üşümek tarihe karışıyor. Son olarak ise içlikler mutlaka temin edilmelidir. İçlik pamuklu yapısı ile sürekli olarak ısınmaya imkân verecek ve termal elbiselerin etkisini artıracaktır.

Cevap bırakın