Uludağ Kayak Merkezi Havuzlu Oteller

Uludağ Kayak Merkezi , konaklama imkanları ve pist çeşitliliği sayesinde ülkemizin en iyi Kış sporları merkezi konumunda. Kayak sezonunun sadece 4 ay sürmesi ve Türkiye’nin büyük şehirlerine ek olarak yurt dışından da yoğun ziyaretçi akınına uğraması, Uludağ’ın kayak sezonu boyunca neredeyse %100 doluluk oranı ile çalışmasını sebep olmaktadır.

Uludağ'daki Havuzlu Oteller

Bu yoğunluk misafirlere yüksek fiyat ve kalabalık pistler olarak geri dönmektedir. Fakat lüks konaklama imkanları, profesyonel pistler ve Uludağ’ın doğal güzellikleri, her şeye rağmen Uludağ’ı 1 numara yapmaktadır. Uludağ’daki yoğun talep karşısında en iyi hizmeti vermeye çalışan Uludağ Otelleri, misafirlerini memnun etmek için çok çeşitli imkanlar sunmaktadırlar.

Kayak sporları oldukça yorucu aktiviteler olduğu için Uludağ’daki kayak otelleri, konuklarını rahat ettirmek ve iyi dinlenmelerini sağlamak için titizlik ile çalışmaktalar. Konforlu odalar, SPA merkezleri, ısıtmalı kapalı havuzlar, buhar odaları, masaj olanakları ve saunalar, konukların kayak dışı zamanlarda rahatlayıp, gevşemeleri için tasarlanmıştır.

Uludağ’a kayak tatili için gelen kayak severlerin, konaklayacakları otelde en çok aradıkları özelliklerden birisi de havuzdur. Uludağ’daki Havuzlu Oteller, kayak sezonu boyunca havuzu olmayan konaklama tesislerine nazaran daha çok talep görmektedir. Kayak yaparken gerilen kaslarımız, sıcak suyun gevşetici etkisi ile rahatlamaktadır. Bu sayede havuz hem yüzerek eğlenmemizi hem de suyun rahatlatıcı etkisi ile dinlenmemizi sağlamaktadır. Bazı otellerde sadece normal havuz bulunurken, lüks otellerde açık ve ısıtmalı kapalı havuz seçenekleri bulunmaktadır.

Türkiye’deki en lüks kayak otellerinin, pistleri etrafında konuşlandığı Uludağ’da, olimpik havuzlara sahip oteller de bulunmaktadır. Yüzmeyi ciddiye alıyor ve kayak tatilinizin bir parçası olarak görmek istiyorsanız, Uludağ’daki Havuzlu Oteller arasından tercihinizi yapabilirsiniz.

Uludağ Kayak Merkezi’ndeki Havuzlu Oteller

Dışarıda dondurucu soğuk olmasına rağmen tesis içerisinde rahat bir şekilde yüzme imkanı sunan Uludağ Havuzlu Otelleri, genel olarak pistlere yakın konumda bulunan konaklama tesislerdir. Birçoğu sıcak havuz olma özelliğini taşıdığı için dışarıdaki dondurucu soğuğun gerdiği cildinizi ve kaslarınızı, bir anda rahatlatacaktır.

Tesisi içerisinde kapalı havuz bulunduran Uludağ Otelleri;

 • Ağaoğlu My Mountain
 • Karinna Hotel
 • Atasu Otel
 • Ulukardeşler Otel
 • Genç Yazıcı Otel
 • Beceren Otel
 • Trend Life Otel
 • Uslan Otel
 • Büyük Otel
 • Ergün Otel
 • Kaya Otel

Rezervasyonlarınızı yapmadan önce mutlaka oteller ile iletişime geçerek, havuzların aktif olup olmadığı konusunda bilgi almanızı tavsiye ediyoruz.

Neden Havuzlu Otel?

Evimizde dahi Kış günlerinde sıcacık bir duş almanın keyfi çoğu zaman bize paha biçilemez gelmektedir. Pistlerde saatler boyunca kayak yapıp iyice yorulduktan ve üşüdükten sonra sıcacık bir havuzun içine yavaşça girmeyi kim istemez ki?

Havuzlu oteller sizlere ayrıca bir eğlence fırsatı da sunmaktadır. Bazı oteller, bu havuzlarda partiler ve çeşitli sportif etkinlikler düzenlemektedir. Havuzda belli bir vakit geçirdikten sonra havuz kenarında bulunan bardan çeşitli sıcak ve soğuk içeceklerinizi alarak dinlenirken keyif yapabilirsiniz. Yine bazı lüks Uludağ otellerinde, havuz kenarında atıştırmalık ikramı yapan büfeler de bulunmaktadır.

Havuzların en güzel yanı ise pist manzarasına sahip olmalarıdır. Dışarıdaki bembeyaz karı ve dondurucu soğuğu görürken, sıcacık havuz içerisinde rahatlamak size inanılmaz bir keyif verecektir.

Kayak Tatili İçin Havuzlu Oteller

Uludağ, sömestr, yılbaşı, sevililer günü ve diğer ortak tatillerde, çok ciddi bir yoğunluğa ulaşmaktadır. O nedenle Kış tatilinizi Uludağ’ın havuzlu otellerinde yapmak istiyorsanız elinizi çabuk tutmanızı tavsiye ediyoruz. Kayak sezonu açılmadan Uludağ 1. bölge veya 2. bölge otellerinden tercih ettiğiniz konaklama tesisinde yerinizi ayırın. Erken rezervasyon fırsatları sayesinde normalden daha düşük rakamlara, konaklama fırsatı bulabilirsiniz.

Cevap bırakın