Uludağ 2. Bölge Otelleri

Sadece Uludağ’da bulunan gelişim bölgelerine ayrılma durumu, Uludağ’ın ilk gelişim bölgesi giderek artan yoğun talebe cevap verememesi sebebiyle ortaya çıkarılmıştır. 60’lı yıllarda başlayan kayak faaliyetleri sonucunda, ülkemizdeki ilk kayak otelleri olan 1. gelişim bölgesi otelleri yakın zamana kadar hizmet vermiş olsalar da ülkemizde kış sporlarına olan ilginin artması nedeni ile yetersiz kalmışlardır.

Bu ihtiyaç doğrultusunda kuruluna 2. gelişim bölgesi, ilk bölgeye göre çok daha lüks ve modern otellere ev sahipliği yapmaktadır. 16 farklı pistin etrafına ve yakınına kurulmuş bu oteller, kayak tatilinin yanı sıra konuklara konforlu ve lüks bir tatilin de kapılarını aralıyor. Bölgede 7 farklı lift bulunuyor, otel tercihlerinizi otelin pistlere ve liftlere ne kadar yakın olduğuna göre yapabilirsiniz. Bu sayede merkez içi ulaşımda da fazla vakit kaybetmemiş olacaksınız.

Uludağ 2. Gelişim Bölgesi Otelleri Özellikleri

Uludağ Bof Hotel'de Evinizde Hissedeceksiniz-Bof Hotel

Bu bölgede her şey dahil, tam pansiyon ve yarım pansiyon konseptleri ile hizmet veren oteller bulunmaktadır. Modern ve lüks otellerin neredeyse tamamı konuklarına her şey dahil hizmetini sunar. Bu sayede konakladığınız otelin tüm yeme ve içme imkanlarından sınırsız faydalanabilirsiniz. Özellikle ailelere bu konsepte sahip otelleri tercih etmelerini, konforlu bir tatil geçirmeleri açısından tavsiye ediyoruz.

  1. gelişim bölgesinde bulunan Uludağ Otelleri genel olarak spor salonu, SPA Merkezi, masaj hizmetleri, güzellik ve bakım merkezi, kayak eğitmeni, ekipman ve kıyafet kiralama, restoran, bar, otopark, kapalı havuz, salon oyunları ve gece kulüpleri gibi imkanlara sahiptir.

Uludağ’da rüya gibi bir tatil yaşayabileceğiniz Monte Baia Hotel gibi konaklama tesisleri, bu yazdığımız özelliklerin çok daha ötesinde bir kayak tatilini misafirlerine sunmaktadır.

Uludağ 2. Gelişim Bölgesi Otelleri Fiyatları

Ağaoğlu My Mountain Oteli Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Yazımızdan genel olarak anlayabileceğiniz gibi 2. gelişim bölgesi daha modern ve lüks otelleri barındırıyor. Bu da elbette ilk bölgeye göre daha yüksek konaklama fiyatlarını da beraberinde getirmekte.

Otellerin fiyatlarını oda sayıları, konseptleri, pistlere olan yakınlıkları, odaların imkanları ve lift sistemleri belirlemektedir. Lüks otellerde ise imkanlar çok çeşitli olduğu için lüks ve konforun seviyesi arttıkça, fiyatlar da artmaktadır. Otel fiyatlarına bakmadan önce ihtiyaçlarınızı iyi belirlemeli ve ona göre sizi en mutlu edecek oteli tespit etmelisiniz. İyi bir tatil için fiyat/performans dengesini tutturmanın çok önemli olduğunu düşünüyoruz.

Kayak tatilinizde, konaklamaya çok önem vermiyorsanız Bursa merkezdeki sıradan bir otelde konaklayabilirsiniz. Bursa merkezde veya Osmangazi mevkiinde, 2 ila 3 yıldızlı çok sayıda otel bulunmaktadır. Bursa, şehir merkezinden direkt olarak Uludağ Kayak Merkezi’ne bağlanan teleferiği sayesinde, Uludağ misafirlerine geniş bir konaklama alanı sunmaktadır. Bu teleferiklerde, ekipmanlarınızı da yerleştirebileceğiniz bir bölüm bulunmaktadır. Her ne kadar pistlere yakın bir otelde konaklamanın rahatlığını vermese de, Bursa merkezde de konaklayıp Uludağ’da tatil yapabilmek mümkündür.

Uludağ 2. gelişim bölgesi otelleri fiyatları kayak sezonlarında ortalama olarak 200 liradan başlayıp, 2.000 liraya kadar çıkabilmektedir. Özellikle sömestr gibi ortak tatillerde, bu fiyatların çok daha arttığına şahit olacaksınız.

Uludağ Otelleri’nden uygun fiyatla faydalanmanın tek yolu ise erken rezervasyon yaptırmaktadır. Uludağ, Türkiye’deki tüm diğer kayak merkezlerinin toplamından daha fazla ilgi gördüğü için oteller sadece çok kısa bir zaman diliminde, erken rezervasyon imkanını kayak severlere sunarlar. O nedenle ilk karın henüz düşmediği Sonbahar mevsiminin başlarında takipte olmak ve bu fırsatları kaçırmamak, Uludağ’da ucuz kayak tatili yapmanın anahtarıdır.

Rahat bir kayak tatili için pistlere yakın ve ihtiyaçlarınıza cevap verebilecek bir oteli tercih etmenizi tavsiye ediyoruz. Sadece fiyata değil rahatınıza da önem vermeniz, tatil bitiminde ardınızda güzel anılar bırakmanızı sağlayacaktır.

Cevap bırakın