Uludağ 1.Bölge Otelleri

Uludağ Kayak Merkezi’ne daha önce giden veya Uludağ bölgeleri hakkında araştırma yapan okurlarımız, Uludağ’ın 1. ve 2. bölge olarak ayrıldığını bileceklerdir. Uludağ’daki 1. bölgenin tamamen dolması nedeni ile açılan 2. bölge, Kayak Merkezi’nin potansiyelini artırmak yönündeki önemli bir adımdır. Bu sayede yatak kapasitesi ciddi oranda yükselmiş ve bu 1. bölgedeki otellerin fiyatlarının da düşmesini sağlamıştır.

Türkiye’nin en büyük kayak merkezi olan Uludağ Kayak Merkezi’nin 1. gelişim bölgesinde, daha eski oteller bulunmaktadır. Bu bölgedeki oteller elbette düzenli olarak tadilat ve yenilenme çalışmalarını yapmakta ve konuklarına en iyi şekilde hizmet vermeye çalışmaktadır. Uludağ 1. gelişim bölgesi otelleri, tecrübeleri ve pistlere olan yakınlıkları ile tercih sebebidir.

Bu oteller arasında lüks ve her şey dahil konseptlerle hizmet veren oteller olduğu gibi daha butik ve yarım pansiyon konsepti ile hizmet veren konaklama tesisleri de bulunmaktadır. Uludağ 1. gelişim bölgesi otelleri fiyatları otelin konaklama tipine, oda imkanlarına, pistlere olan yakınlığına, lift hizmetlerine ve SPA olanaklarına göre değişmektedir. Özetle 1. gelişim bölgesinde her bütçeye göre uygun bir kayak oteli bulabilmek mümkündür.

Göz atmanız gereken ve en çok tercih edilen Uludağ 1. Gelişim Bölgesi Otelleri;

  • Grand Yazıcı Otel
  • Alkoçlar Otel
  • Otel Fahri
  • Ulukardeşler Otel
  • Beceren Otel
  • Atasu Otel
  • Genç Yazıcı Otel
  • Büyük Otel
  • Uslan Otel
  • Trend Life Otel

Uludağ 1. Gelişim Bölgesi Otellerinin Özellikleri

Uludağ'ın Uygun Fiyatlı Otelleri-Genç Yazıcı Otel

Kent merkezine 40 kilometre uzaklıkta olan Uludağ Kayak Merkezi, Türkiye’nin en çok ziyaretçi çeken Kış sporları merkezi olmasını elbette etrafında konuşlanmış kayak otellerine borçlu. Pansiyondan, 5 yıldızlı ultra lüks konseptlere kadar çeşitliliği olan bu otellerin, önemli bir kısmı Uludağ 1. gelişim bölgesinde yer almaktadır.

Bu otellerde açık ve kapalı havuz, kayak okulu, ekipman kiralama, restoran, bar, spor merkezi, toplantı ve konferans salonu, otopark ve transfer hizmetleri, masaj uygulamaları, SPA ve güzellik bakımı gibi olanaklar bulunmaktadır. Bu sayede kayak sporunuzu yaptıktan sonra konforlu bir şekilde dinlenme imkanı bulabilirsiniz.

Tecrübeli kayak severlere göre 1. gelişim bölgesinin pistleri, diğer bölgeye göre çok daha verimlidir. Elbette bunda bu bölgedeki pistlerin belli bir geçmişinin olmasının da etkisi çok büyük. Ayrıca diğer pistleri görmek isteyen Uludağ misafirleri, 2. gelişim bölgesi pistlerine de kolaylıkla geçebilirler.

Uludağ 1. Gelişim Bölgesi Otelleri Fiyatları

Uludağ'ın Uygun Fiyatlı Otelleri-Büyük Otel-Ergün Otel

Uludağ’a daha önce hiç gelmemiş olsanız bile otel fiyatlarının ne kadar pahalı olduğu konusundaki şikayetleri duymuş olmalısınız. Bu doğru bir tespit olsa da eksik yanları da bulunmaktadır. Uludağ Kayak Merkezi’nde yüksek olan şey otel fiyatları değil, talep gösteren misafir sayısıdır. Kayak sporlarına olan ilginin yükselmesi ve Uludağ’ın kısa bir kayak sezonuna sahip olması, otellerin çok yoğun bir talep görmesine sebep olmaktadır. Yoğun talep elbette serbest piyasa koşullarında yüksek fiyatı beraberinde getirmektedir.

Uludağ 1. gelişim bölgesi otelleri, 2. gelişim bölgesi otellerine göre çok daha uygun fiyatlıdır. Öyle ki pistlerin adeta ortasına yapılmış bir konaklama tesisinde, geceliği 90 lira civarında konaklayabilirsiniz. Bütçe dostu otel arayan okurlarımıza, çeşitli lüks imkanlardan yoksun fakat misafirlerine konforlu bir oda sunan uygun fiyatlı Uludağ Otelleri arasından tercih yapabilirler.

Son olarak Kış tatili yapmak isteyenlere, en önemli detayı da aktaralım. Kış tatilinizi uygun fiyatlar ile yapmak istiyorsanız rezervasyon işlemlerinizi ilk kar Uludağ’a düşmeden yapmanızı tavsiye ediyoruz. Uludağ yüksek talep gören bir bölge olduğu için oteller, rezervasyon imkanlarını çok erken açmayacaklardır. Bu sebeple, takipte olmanız ve rezervasyon imkanı açılır açılmaz yerinizi ayırmanız daha düşük konaklama ücretleri ödemenizi sağlayacaktır.

Cevap bırakın