Türkiye’nin En Popüler Kayak Merkezi Uludağ

Uludağ, Türkiye’nin en büyük kayak merkezi tesisine ev sahipliği yapmasının yanı sıra, yaz aylarında da yeşilin ve mavinin birleştiği bir doğal zenginliğimizdir.Uludağ’da Kış ve Yaz mevsiminde bir çok aktivitelerin,organizasyonların yapıldığı önemli bir merkez halini almıştır.

Uludağ Türkiye'nin En Büyük Kayak Merkezine Ev sahipliği Yapıyor

Elbette Uludağ’a kadar gelmişken muhakkak kayak yapmadan dönmek olmaz. Kayak sporlarına hiç vakıf değilseniz hatta biraz da korkuyorsanız, bu zinciri kırmak için sadece küçük bir adım atmanız gerekecektir. Özel derslerin yüksek ücretli olması nedeniyle çoğu misafir, kendi imkanları ile kaymaya çalışmaktadır. Fakat hiç kayamadan ve sürekli düşerek geçirdiğiniz bir tatil, aslında daha büyük bir para israfı olacaktır.Kesenizi düşünürken,boşa giden bir tatilin ücretini önceden ödemiş oluyorsunuz.Eğer eğlenmiyorsanız paranız boşa gitmiş demektir.

Sadece 2-3 saatlik bir özel kayak dersi alarak, kendi başınıza 2-3 senede öğreneceğiniz incelikleri hemen kavrayabilirsiniz. Özel derse halen soğuk bakıyorsanız en azından kayak sporlarında tecrübeli bir arkadaşınız ile kayak tatiline çıkabilirsiniz. Kayak ekipmanları ve kayak kıyafetleri, Uludağ otellerinde ve otellere giden yollarda bulunan kayak dükkanlarında kiralanmaktadır.

Kayak Merkezi Parti ve Gece Hayatı

Uludağ Gece Hayatı - Genel

Uludağ’ın en popüler kayak merkezi olmasının sebebi gece hayatı ve sezon boyu süren partilerdir. Tam bir parti, konser ve festival bölgesi olan Uludağ, özellikle gençlerin ilgisini çekmekte. Kayak sonraları yapılan after ski partilerine katılarak doyasıya eğlenebilirsiniz.

Bisiklet Turları

Uludağ Türkiye'nin En Büyük Kayak Merkezine Ev Sahipliği Yapıyor

Uludağ, yaz aylarında havaların düzelmesi ile beraber görülmesi gereken yürüyüş parkurlarına kavuşmakta. Burada sevdikleriniz ile yürüyebilir veya bisiklet kiralayarak dağın turlayabilirsiniz.

Kayak Merkezi Otel Etkinlikleri

Kış Festivalleri Uludağ'da Heyecan Yaratıyor

Uludağ’a oluşan yoğun talep, bölgedeki tesislerin de kalitesine yansımıştır. 5 yıldızlı otellerin durmak bilmeyen etkinliklerine katılabilir veya sıcak-soğuk havuzlarında eğlenebilirsiniz.

Yemek

Uludağ Türkiye'nin En Büyük Kayak Merkezine Ev Sahipliği Yapıyor

Dağın tepesine çıkmışken sucuk ekmek yemeden asla dönmeyin. Sucuk ekmek yemenin en çok anlam kazandığı yerlerden birisidir Uludağ. Sucuk ekmeğe para vermek istemiyorsanız ekmeği, sucuğu ve küçük bir dağ tüpünü yanınızda getirerek, dağın tepesinde sucuk partinizi kendiniz verebilirsiniz.

Elbette Bursa’ya kadar gelmişken İskender, İnegöl Köfte gibi lezzetlerden de kendinizi mahrum etmeyin mutlaka tatdına bakmanız gerektiği kanısındayım. Uludağ, Bursa merkeze sadece 45 kilometre uzaklıkta bulunur ve teleferik yolu ile ulaşım sağlamak oldukça rahattır.

Cevap bırakın