Türkiye’nin En Büyük Kayak Merkezi Uludağ

Ülkemizin en büyük kayak merkezi olan  Uludağ Kayak Merkezi, ülkemizin en büyük kayak merkezi olmakla kalmayıp, Avrupa’nın da en iyi 10 kayak merkezinden birisidir. Bursa’nın 36 kilometre güneyinde bulunan merkezde tüm gözde kış sporları gerçekleştirilebiliyor. Sadece kış aylarına hitap etmeyen turizm bölgesi yaz aylarında da piknik, mangal, trekking ve kampçılık için yoğun ilgi görmektedir. Avrupa’nın da en büyük kayak merkezlerinden biri olan Uludağ Kayak Merkezi, her yıl ziyaretçi akınına uğruyor. Yaz aylarında da bu doğal güzelliği görmek için kesinlikle Uludağ’ı, tatil rotalarınızın arasına almanızı tavsiye ederiz.

İki farklı gelişim bölgesi bulunan kayak merkezinde, ilk gelişim bölgesi yatırımlarını tamamlamış ve yeterli sayıda konaklama tesisine sahiptir. Diğer bölge ise gelişmekte olup daha çok profesyonel kayak pistlerine yakındır ve üzerindeki tesisler daha modern ve günümüz mimarisine uygun olarak tasarlanmıştır.

Uludağ Kayak Merkezi’nde Alp ve Kuzey disiplinleri ile helikopterli kayak ve tur kayakları yapılmaktadır. Bu açıdan çok değerli olan pistlerinde bir çok kayak stili de uygulanabilmekte. Kayak dışında ise kar motosikleti, buz pateni ve snowboard ile de eğlenceli vakitler geçirebilirsiniz.

Uludağ Kayak Merkezi’ne Nasıl Gidilir?

Uludağ Kayak Merkezi ve Aktiviteler - Pist Ulaşım

Öncelikle ülkemizin neredeyse her noktasından Bursa’ya uçak ve otobüsler yardımı ile gelmek mümkün. Bursa büyük bir şehir olduğu için otobanlarda, kişisel aracınızla gelmek için çok konforlu bir seyahat sunuyorlar. Bursa şehir merkezine sadece 40 kilometre uzaklıkta olan Uludağ Kayak Merkezi, havaalanından ise 60 kilometre uzaklıkta.

Bursa merkezden gelmek isteyenler direkt olarak teleferiği kullanabilirler. Dünyanın en uzun teleferik hattı olma unvanını taşıyan bu teleferiğin biniş ücreti ise 20 lira. Sadece 24 dakikada sizi kayak merkezine götürebiliyor olması çok büyük bir avantaj. Bunun dışında yine şehir merkezinden ve otogardan yerel dolmuşlar Uludağ merkezine çok sık sefer düzenliyorlar.

Uludağ Kayak Merkezi Konaklama

Uludağ Kayak Merkezi ve Ulaşım - kayak otelleri

Çok çeşitli otelleri bulunan kayak merkezi özellikle sezon ortasında çok yoğun oluyor. Rezervasyonlarınızı yaz aylarında yapmamışsanız, sezonda gideceğiniz tatillerinizde muhtemelen Bursa merkezde konaklamak zorunda kalacaksınız. Otel tavsiyesi isteyenler için Le Chalet Yazici otelini şiddetle öneriyorum. Konfor, lüks, yemekler ve personel hassasiyeti konusunda benden tam puan alan ender oteller arasındadır.

Cevap bırakın