Kış Tatilinde Kayak Aktiviteleri

Bugün yazımızda, kayak merkezlerinde kayak haricinde neler yapılabilir bunları sizlere aktaracağız. Bir Kış tatilinde kaymak zorunda olduğunuz algısı yanlıştır. Nasıl bir Yaz tatilinde yüzmek zorunda değilseniz, bir kış tatilinde de kaymak zorunda değilsiniz. Kaymadan da muhteşem bir hafta geçirebilirsiniz.

Kış sporları elbette kayaktan ibaret değildir. Snowboard veya farklı disiplinleri deneyebilir ya da hiç kayağa bulaşmadan dağ yürüyüş ve tırmanış etkinliklerine katılabilirsiniz. Sık çam ormanları arasında yürümek ve binlerce metre yükseklikteki temiz havayı ciğerlerinize çekmek, yıl boyu biriktirdiğiniz tüm gerginlikten kurtulmanızı sağlayacaktır.

Otellerden kar bisikleti kiralayarak, dağın yamaçlarını çok daha hızlı turlayabilirsiniz. Kayağın eğlenceli tarafını keşfetmek isteyenler ise çocukluklarına dönerek kızak kiralayabilirler.

Gece Hayatı ve Eğlence

Kış Festivalleri Uludağ'da Heyecan Yaratıyor

Kayak merkezleri, daha çok genç nüfusun tercih ettiği tatil bölgeleri olduğu için oteller ve bazı büyük markaların sponsorluğunda düzenlenen festivaller ve konserler organize edilmektedir. Ünlü şarkıcı ve DJ’lerin katıldığı bu organizasyonlar ile sabahın erken saatlerine kadar eğlenebilirsiniz. Bu konserleri, şehir konserleri ile karşılaştırmayın. Yanan ateşlerin ve muhteşem dağ manzarasının yanında, sevdiğiniz şarkıları dinlemenin çok daha keyifli olduğunu fark edeceksiniz.

Doğa İle Bütünleşin

Uludağ'ın Eşsiz Güzellikleri

Doğa ile bütünleşmek için tek ihtiyacınız olan şey bir fotoğraf makinesi. Yanınızda iyi bir fotoğraf makinesi varsa ve hava şartları da uygunsa, hiç unutulmayacak anıları biriktirebilirsiniz.

Otel İmkanlarından Faydalanın

Kayak Merkezlerinde Kayak Haricinde Neler Yapılabilir?

Türkiye’deki büyük kayak merkezlerinin etrafında, 5 yıldızlı ve hatta birçoğu dünyaca ünlü oteller bulunmaktadır. Bu otellerde muhteşem dağ manzarasını karşınıza alarak ziyafet çekebilir sonrasında da SPA merkezlerinin imkanlarından faydalanarak, rahatlayabilirsiniz.

Kayak otellerinde bulunan SPA merkezlerinde cilt bakımı yaptırabilir, masaj alabilir veya yüzme havuzlarında eğlenebilirsiniz. Dağ manzaralı jakuzilerde yapacağınız keyfi de unutmadan ekleyelim.

SPA merkezine bağlı veya otelin başka bir biriminde bulunan spor merkezlerinde de, otellerin mutfağından aldığınız fazla kalorileri yakabilirsiniz.

Tüm bunlara ek olarak kayak yapmadan bir Kış tatilinden zevk almanın bir diğer yolu da gittiğiniz Kayak merkezinin bağlı olduğu şehir merkezini gezmek olacaktır. Özellikle ülkemizdeki Erzurum, Kayseri, Bursa, Bolu gibi şehirler, kültürel ve tarihsel zenginlikleri açısından mutlaka gezilip, görülmesi gereken kentlerdir.

Cevap bırakın