Kayak Tatili ve Tatile Hazırlık Keyfi

Kayak tatili , bu alanda profesyonel olanlar için de yeni başlayanlar için de oldukça keyifli zaman geçirilen zamanlardır. İklimi ve uygun doğal yapısı nedeniyle, Türkiye kayak severler için adeta bir cennettir. Ülkemizin 7 bölgesinde de kayak merkezi bulunması, tüm vatandaşların en kötü 2 saat içerisinde kayak pistlerine ulaşmasını sağlar. Elbette herkes Uludağ Kayak Merkezi gibi donanımlı ve konaklama imkanları çok gelişmiş merkezlerde kayak tatillerini geçirmek isteyeceklerdir.

Uludağ Kayak Merkezi’nde her seviyeden hatta daha önce hiç kayak yapmamış kişilere dahi uygun kayak pistleri bulunmaktadır. Kayağa yeni başlıyorsanız en kolay pistlerde becerilerinizi geliştirebilir ve bu zorlu sporu daha kısa yoldan öğrenmek için özel kayak dersleri alabilirsiniz. Uludağ Kayak Merkezi otellerinde, profesyonel eğitmenler bu spora yeni başlayanlara kayağın inceliklerini öğretmektedir. Pahalı gibi dursa da sadece 2-3 saatlik kayak dersi sonrasında tatilinizden çok daha fazla zevk alacaksınız. En azından tatilden evinize döndüğünüzde, hayalinizde pistlerde sürekli düştüğünüz değil pistlerde kaydığınız anlar kalacaktır.

Uludağ Kayak Otelleri

Uludağ Kayak Merkezi ve Uludağ Otelleri - kayak merkezi

Kayak otellerinin tamamı, kayak severlerin ihtiyaçları düşünülerek tasarlanmıştır. Tüm gün kayak yapıp yorulduktan sonra Kayak Merkezi Otellerinde bulunan SPA merkezinde gerilen kaslarınızı rahatlatabilirsiniz. Özellikle kayağa yeni başlayan ziyaretçilerin, kaslarının ilk gün bir hayli yorulacağını söyleyebiliriz.

Kayak Tatili Öncesi Hazırlık

Kayak Tatilinde İşinize Yarayacak Faydalı Bilgiler

Eğer kayak tatiline gelmeden önce kaslarınızı aylar öncesinden çalıştırmaya başlamadıysanız, ikinci ve üçüncü günler pistlere çıkmak için dermanınız olmayacaktır. Bunu fırsat bilerek otellerde bulunan havuz, termal havuz, SPA merkezi, hamam ve masaj gibi imkanları değerlendirebilirsiniz. Otellerin neredeyse tamamında şömine bulunmaktadır. Akşam saatlerinde sevdiğiniz ile beraber şöminenin başına geçerek ve alkol kullanıyorsanız sıcak şarabınızı yudumlayarak tatilden aldığınız zevki çok yukarılara taşıyabilirsiniz.

Kayak otellerinin açık büfe menüleri çok zengin tasarlanmaktadır. Zira kayak yapan birisi, normal bir insana göre 2 kat daha fazla enerji harcar ve bunu tüketim yolu ile almak ister. Tüm gün kayak yaptıktan sonra açık büfeler sizi bekliyor, elinizi korkak alıştırmayın deriz. Bunlara ek olarak Uludağ, geceleri oldukça hareketli olan bir bölgedir. Kayaktan sonra akşamları sizi canlı müzikler, DJ performansları, konserler, partiler ve festivaller bekliyor olacak.

Cevap bırakın