En Çok Tercih Edilen Kayak Merkezi Uludağ

Kış aylarında ülkenin adeta Antalya veya Bodrum’u olan Uludağ, en çok tercih edilen kayak merkezi ve alternatif eğlence imkanları sayesinde ciddi bir turist akınına uğramaktadır. Yaz aylarında Kış ayları kadar yoğun olmasa da ziyaretçilerine sunduğu piknik alanları, yürüyüş yolları ve kampçılık gibi imkanlar sayesinde, özellikle hafta sonları çok tercih edilmektedir.

Uludağ’a yılın her gününde gidebilirsiniz fakat doyasıya bir kayak tatili yapmak istiyorsanız elbette Kış aylarında gitmek zorundasınız. Kayak sezonu Uludağ’da Aralık ayında başlamakta ve Martın ortalarına doğru son bulmaktadır. Çocuklu aileler sömestr tatilinde Uludağ’a akın ediyor. Bu yüzden merkez, Ocak ayında çok yoğun olmaktadır. Liftlerde sıra beklememek ve nispeten daha uygun fiyatlara tatilinizi yapmak için ortak tatil zamanları haricinde ve mümkünse hafta içi bir günde Uludağ’a gelmeyi tercih edebilirsiniz.

Uludağ Bof Hotel'de Evinizde Hissedeceksiniz-kar kıyafetleri

Uludağ, popülaritesini kayak sonrasında sürdürdüğü aktivitelerine borçludur. Meşhur gece hayatının yanı sıra pistlerde daima konser, festival, DJ performansları ve yarışmalar düzenlenmektedir. Gençlerin bölgeye olan ilgisini çok iyi bilen büyük markalar, Uludağ’da çeşitli festivaller düzenlemekte ve bu festivaller gece gündüz sürmektedir.

Bu sayede kayak yaptıktan sonra otelinize çekilmek yerine, doyasıya eğlenebileceğiniz de bir şans yakalamış oluyorsunuz. Festivaller bana göre değil ben kayağımı yapıp dinlenmek istiyorum diyebilirsiniz. Sömestrden sonraki dönemlerde ve hafta içi günlerde rezervasyonlarınızı yaptırmanızı tavsiye ediyoruz.

Uludağ’da Neler Yapılır?

Uludağ En Çok Tercih Edilen Kayak Merkezi

Sevdikleriniz ile karla kaplanmış muhteşem bir dağ manzarası izlemek istiyorsanız oteller bölgesine 1 saatlik yürüme mesafesinde olan Bakacak Terası’nı sizlere öneriyoruz. Burada bulunan seyir terasından tüm Uludağ ve Bursa’yı ayaklarınızın altında hissedeceksiniz. Gündüz vakti olduğu kadar gece vakti de harika bir manzaraya sahip olan terasta, atıştırmalık için sucuk ekmeği öneriyoruz.

Pistlerde kayağın yanı sıra snowboard ve farklı kayak disiplinlerini deneyebilirsiniz. Spora henüz yeni başlamış iseniz otellerin özel ders hizmeti veren profesyonel hocalarından faydalanabilirsiniz. Ayrıca Uludağ’da ATV safari, buz pateni, kızak ve kar motosikleti de farklı aktiviteler arayanlar için düşünülmesi gereken seçenekler. 

Uludağ’a kadar gelmişken mutlaka 1 gününüzü de Bursa’ya ve Bursa’nın lezzetlerine ayırmanızı tavsiye ediyoruz. Bursa, Uludağ’dan sadece bir teleferik uzaklığınızda.

Cevap bırakın